“1 Amerikan Doları”ndaki Illuminati Isaretleri

Google’den 1 dolar resimlerini taratırken karşıma çıkan sonuçlar:

1, amerikan, doları'ndaki, illuminati, işaretleri

Paranın üzerindeki “E Plurubis Unum” yazısıyla ilgili Wikipedia’da şu bilgi yer alıyor:

“E pluribus unum, Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk resmi sloganlarından biridir. Latince olan bu slogan çoktan tek anlamına gelir. Başlangıçta bu slogan ABD’yi ilk oluşturan Onüç Koloni’nin birliği anlamında kullanılmıştı. Sonraları ABD vatandaşlarının değişik kökenlerden gelmelerine rağmen bir birlik oluşturduklarını vurgulamak için kullanılmaktadır.”

Peki bu sözün, üstü kapalı olarak “çok devletten tek devlete” anlamına da gelebileceğini düşünmek, sizce fazla hayalperestlik mi olur?

1 dolar, kartal, one dollar, eagle

Amerika’nın simgesi olan kartalın ağzındaki şeritte de aynı ifade geçiyor: Çoktan tek! İngilizcedeki “Out of many, one” cümlesini karşılıyor. Dıştan görünüşte, “unity in diversity” ifadesini karşıladığı söyleniyor. Endonezyan’ın “Motto’su gibi. Serbest çeviriyle ise “Seçilmiş halk.”

Seçilmiş halk ifadesi, daha çok Yahudiler için kullanılan bir terim. Aynı armada kartalın sol bacağında tuttuğu 13 ok, yine “on üç koloni’yi simgeliyor. Bu da başlangıçtan beri Amerika’yı dolaylı olarak yöneten meşhur 13 Yahudi ailesini akla getiriyor.

Şeref Mercan, “Dünyanın Efendileri” adlı kitabında İlluminati’nin tanımı yapılırken “…dünyayı dolayısıyla da bizi, siyonizm doğrultusunda Mesih’in gelmesini hızlandırmak iamacıyla yöneten 13 ailenin çekirdeğini oluşturduğu bir örgüt” diye bir ifade kullanıyor.


“Para ilk tasarlanırken bu hayvan aslında kartal değil Phoenix’miş. Çünkü Phoenix yeniden doğuşu simgeleyen mitolojik bir canlıdır. Yanmış ve külleri içinden tekrar yükselmiştir. İlluminati için bunun Lucifer’i sembolize ettiğine dair iddialar var ama tabii ki diğerleri gibi kesin değil.

Kartal konusuna devam edelim. Dikkat ettiyseniz kartalın çevresindeki her şey 13 sayısıyla ilintili. Bir pençesinde 13 yaprak, diğer pençesinde 13 ok, ortadaki amerikan bayrağında 13 tane şerit, kafasının üstünde ise 13 tane yıldız ve piramitte de 13 basamağın olduğu görünmektedir.

1 Amerikan doları ve Davud yıldızı.

Öte yandan bu 13 yıldıza dikkatsiz bir şekilde bakanlar bile iç içe geçmiş iki adet üçgen görmekte zorlanmayacaklardır. Yani bir hexagram, yani yine bir Davut yıldızı. İlginç değil mi?

13 sayısının ise bu kadar çok göze sokulması biraz ilginç olmuş. Çünkü 13 sayısı Hıristiyan toplumlarda uğursuz sayı olarak biliniyor. 13 sayısı ile alakalı bilinen 3 hikaye var.

İsa’nın son akşam yemeği.

Birincisi “son akşam yemeği” (the last supper) ile ilgili. Son akşam yemeğinde İsa + 12 havarisi vardı. Yani toplamda 13 kişi vardı ve orada 13. ve aynı zamanda fazlalık olan kişi Judas (Yahuda) idi. Bu yüzden Hıristiyanlık’taki ilk uğursuzluk inancı buradan çıkar.

Kötü tanrı Loki’nin katıldığı yemekte Balder’in ölümü..

Başka bir hikaye ise İskandinav mitolojisinde karşımıza çıkar. 12 tanrı’nın katıldığı bir yemekte, kötü tanrı Loki 13. olarak katılır ve yemeği mahveder. Bu tanrı Balder’in ölümüyle sonuçlanır. Bu yüzden 13 sayısı uğursuz olarak kabul edilir.

13. Cuma (Thirteenth Friday).

Bence konuyla en alakalı olay ise 13 Ekim 1307 Cuma günü Papa’nın vaazıyla Kral 4. Philip Templar’ları (tapınakçıları) tutuklar ve hepsini işkence yaparak öldürür. Bunun nedeni Papa’nın çıkardığı hutbesinde; Templar’ların şeytana taptığını, insanlara türlü işkenceler yapıp onları öldürdüklerini, sodomi gibi ölümcül günahlar işlediklerini söylemesidir. Bu tarihe kanlı 13. cuma olarak geçer.

Tapınak şövalyelerinin Masonlarla tarih boyunca süre gelen ilişkisi, aynı zamanda kimi ritüellerde 13 sayısının Lucifer’i temsil etmesi 1 dolar’ın üzerindeki masonik göndermelerle beraber incelendiğinde sanırım biraz daha anlam kazanacaktır.

1, amerikan, doları'ndaki, illuminati, işaretleri

Kartalın sol kanadında 32 sağ kanadında ise 33 tüy olmasının da bir anlamı olması lazım ki var. 33 ile ilgili elimizdeki tek mantıklı açıklama masonluğun en yüksek derecesi olması. (İskoç ritinde ise bu sayı, kağ kanattaki tüy sayısı olan 32’dir.) Mesela George Bush ve Tony Blair’in 33. dereceden mason olduğu biliniyor. Aynı zamanda satanist Aleister Crowley de 33. dereceden mason olmuştur. Kartalın üstündeki yıldızların genel şekline baktığınızda ise heksegram; yani Davut’un Yıldızı’nı oluşturacak şekilde dizildiğini fark ediyorsunuz.

The Department of the Treasury
The Department of the Treasury

1 dolara tekrar dönüyoruz. Yarım piramit şeklinin hemen arkasında, üstteki yazıda da verdiğim arma yer alıyor. “The Department of the Treasury”. İlluminati’den 13 yıl sonra kurulmuş. Hemen üstteki terazi sembolü, yine İlluminati’ye ait. Alttaki anahtar ise ezoterik bir sembol olabilir. Ezoterizmin tanımında şu ifadelere de yer veriliyor:

“Herhangi bir dinin, sadece sırra ve gizli bilgiye ermiş olanlara açıklanan yönüne içrek bilim adı verilir. Kabala’cıların içrek elyazmaları,” açkı “ ve ya “anahtar “ adıyla anılır. İçrek öğreti, oyun kağıdı falı, simyacıların sırları, sihir, büyü, kabala gelenekleri gizli dini törenleri vb. Kapsıyordu. Apokalipsis’in açıklanması, Hezeikel’in gördüğü hayallerin yorumlanması da içrek konular arasında yer alır.”

MDCCDXXVI (1776), Amerikan Bağımsızlık Bildirgesi’nin imzalandığı, aynı zamanda İlluminati’nin kurulduğu yıldır.

Tekrar “tamamlanmamış piramit” sembolüne dönelim. Piramidin hemen altında “MDCCDXXVI” tarihi yer alıyor. Roma rakamlarından hiç anlamam. Sağolsun, MalcomX’in yardımlarıyla 1776 tarihine ulaşıyoruz. Yani İlluminati’nin kurulduğu tarihe. Yine Wikipedia’da bu tarihi aratırken tek bir olay geliyor hemen karşıma. 4 Temmuz 1776, yani Amerikan Bağımsızlık Bildirgesi’nin imzalandığı tarih.

Sembolü çözmeye çalışırken, Google’den şu bilgiye ulaştım:

“Piramit’in üstündeki göz, All-Seeing Eye diye bilinen her şeyi gören göz, yani Eye of Horus, yani Horus’un Gözü’dür. Bu sembolün masonlarca kullanıldığı bilinmektedir. Aynı zamanda bu İlluminati denen gizli örgütün sembolü olmuştur. Her şeyi gören göz bir anlamda yapılan her şeyin tek bir yerden kontrol edilmesi, dünyanın tek bir yerden yönetilmesi anlamına gelmektedir.”

Birden, Hıristiyan ve İslami kaynaklarda, Deccal ya da Mesih karşıtının TEK GÖZLÜ olacağı bilgisini hatırlıyorum. Bu kez, göz sembolüne daha da odaklanıyorum.

1 Amerikan dolarındaki George Washington’un portresi.

George Washington ve Freemasonlar.

Aynı kaynakta, 1 doların hemen arkasında bulunan “George Washington” resmi için şunlar söyleniyor: “Kendisi, köle sahibi bir masondur. Bu da bilinen bir gerçektir.

George Washington ve Baphomet.

Peki masonlukta satanizmde sıkça kullanılan Baphomet’i bilir misiniz? O zaman George Washington’un oturan heykeliyle baphomet arasındaki benzerlik dikkatinizi çekecektir.”

1, amerikan, doları'ndaki, illuminati, işaretleri

Son olarak 1 dolar’ın ön yüzünde sağ üstteki 1 rakamının çevresindeki kalkan gibi şeye bakalım. Bu şeyin sol üst taraftaki çeyrek çember oluşturan kıvrımında gizli bir nesne olduğu görülür. (büyüteç lazım) Yakından incelendiğinde ortak görüş bunun bir baykuş olduğudur. Uğursuz hayvan olarak bilinen bu hayvanın başka bir özelliği de “herşeyi gören kuş” olarak bilinmesidir. Bu kez de Bohemian Grove (Bohemler korusu)’nun simgesinin baykuş olduğu aklıma geliyor.

Bir alıntı:

“Bohemian Grove (BG), aynı Skulls and Bones Society gibi gizli amaçlar ve yöntemler için 1880lerde California’da kurulmus bir cemiyettir. Üyeleri, törenleri, ritüelleri ve ne yaptıkları çok gizli tutulur. Merkezdeki çiftlik aynı anda yüzlerce kişinin hafta sonu toplantılarına katılabileceği niteliktedir. ABD’nin hemen her eyaletinde tapınakları vardır. Sembolleri BAYKUŞtur. Ritüellerde baykuşa hitap edilir ve bir fetiş olarak baykus motifi kullanılır. Bohemian Grove’ye üye olanlar, başka masonik klüplere de üye olduklari için bu rituellere ve sembolizme alışıktırlar.”

“Şimdi vereceğim örnek bir tesadüf olabilir ama gerçekten de dikkate değer bir şey. 1 dolar’ın üzerindeki piramide ters bir üçgen çizip bir heksegram elde edelim. Yani Davut yıldızı (star of David, Siyonizm’in sembolü) yıldızın köşelerinin denk geldiği harflerden mason yazabiliyoruz.”

Mehmet Akif Ardıç (Akhenaton),
2007 Adana.

Visited 11 times, 1 visit(s) today

10 comments

  1. […] senaryolarla birleşince efsaneyi daha da büyüttü. Son filmi “The Crow’da sık sık Illuminati sembollerine rastladığımız Lee’nin de babası gibi Illuminati’ye kurban gittiğine […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir