Bedenimiz Bilmemiz gerekenler

1. Kaşıntılı bir Boğazınız varsa, kulağınızı kaşıyın: Kulağınızdaki sinirlere basarak, Boğazınızda spazmlar yaratan ve rahatsızlığı hafifleten anında bir refleks tetiklersiniz.

2. Tıkalı bir burnunuz varsa: Damağa ve burnun ucuna basın. Dilinizle damağa sıkıca dokunun ve burnunuzu bir parmağınızla Kaşlarınızın arasına tutun. Böylece salgı/nem akabilir ve nefes alabilirsiniz.

3. Mide ekşimesi varsa, Sol tarafına uyu: Bu, mide ve yemek borusu arasında bir açı oluşturur, böylece asit boğaza giremez.

4. Diş ağrınız varsa, elinize bir buz küpü sürün: Buz parçasını avucunuzun karşı tarafındaki başparmak ve işaret parmağı arasındaki V şeklindeki noktaya sürtün. Bu, ağrıyı %50 azaltır, çünkü bu alan yüzdeki ağrı reseptörlerine bağlıdır.

5. Kendinizi yaktıysanız, yaraya bir parmağınızla basın: Etkilenen bölgeyi temizledikten sonra, başlangıç sıcaklığına geri dönmek ve kabarcıkların oluşmasını önlemek için elinizle Yanığa baskı yapmalısınız. (küçük yanıklar için)

6. Koşarken Sol ayağınızı indirirken nefes alın: Bu şekilde göğsünüzün kaşınmasını önlersiniz, çünkü sağ ayağınızı indirirken nefes alırsanız Karaciğerinize baskı uygularsınız.

7. Burun kanaması geçirirseniz, parmağınızla bastırın: Arkanıza yaslanırsanız, kanınız sizi boğabilir. Bu nedenle, burnunuzun Kanadığı tarafına parmağınızla basmanız en iyisidir.

8. Sinirli olduğunuzda kalp Atışınızı kontrol edin: Baş parmağını ağzına koy ve üfle. Bu, kalbinizin nefes alırken bu kadar hızlı atmamasını sağlar.

9. Çok soğuk su içerken baş ağrısını hafifletmek için: Çok soğuk bir şey içtiğinizde, damak soğur ve beyin bunu yorumlar. Bu nedenle, dilinizi normal sıcaklığına geri getirmek için Damağınıza koymalısınız.

10. PC önünde otururken bulanık görmeyi önler:

Bilgisayar gibi yakın bir nesneye yönlendirdiğinizde, görüşünüz yorulur ve azalır. Bunu yapmak için gözlerinizi kapatın, vücudunuzu sıkın ve bir an için nefesinizi tutun. O zaman rahatlar biraz.

11. Başınızı hareket ettirerek uyuyan ellerinizi ve ayaklarınızı uyandırın: Bir kol veya el uykuya daldığında, başınızı bir taraftan diğerine çevirin ve üst Ekstremitelerin boynunuza baskı yaparak uykuya daldığı için bu hissin bir dakikadan daha kısa bir sürede nasıl geçtiğini göreceksiniz. Bir bacak veya ayak ise, sadece birkaç saniye yürüyün.

12. Su altına dalarken nefes almanın kolay yolu: suya dalmadan önce, kanınızdaki asidin kaybolması için çok hızlı ve güçlü nefes almalısınız, bu da Boğulma hissine neden olur.

13. Geceleri metinleri ezberlemek: Yatmadan önce okuduğunuz her şey Hafızanızda daha kolay kalacaktır.

14. Ağrıyan yeriniz: resimde denk gelen yerleri gün de bir kaç sefer 15dk ovun ve basınç uygulayın sancı olan yere. Limonu kesip ayak altına masajla da destekleyin. Bir süre sonra ağrının hafiflediğini hissedeceksiniz.

Visited 5 times, 1 visit(s) today

1 comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir