Kuzey Kore Deneyleri

Beğendiysen Paylaş.

Bilindiği üzere Kuzey Kore dünyanın en ilginç devletlerinden biri olup, tüm dünyaya kapalı bir devlettir. Girip çıkışın kesinlikle yasak olduğu bu ülkeye, bir şekilde izin alıp giriş yapılması durumunda dahi, ülkeden çıkış yapana kadar bir görevli verilir. Ülkeyi gezmek için gelen her turiste casus olarak bakılır ve bir ajan tarafından mutlaka takibe alınır. İdama kadar gidebilen cezalar verilmektedir.
Kuzey Kore dünya gündemine sıklıkla ” insan hakları ihlalleri, idamlar ve korkunç deneylerle”  gündeme gelmektedir.
Iddialara göre insanlar üzerinde uygulanan ” korkunç deneylerin”  hapishanelerde yapıldığını söyleyen bir yetkiliye göre zehirli lahana yaprakları yedirilen denekler ölüme sürüklenmiştir. Bir başka korkunç deneyde ise üç dört kişilik ailelerin kullanıldığı söylenmektedir. Üstünde deney yapılacak olan, 4 kişilik bir ailenin duvarları camla çevrili bir odaya kapatılarak, ailenin bulunduğu odaya sürekli zehirli gaz verilmiş, bu sırada ise bilim adamları, zehirli gaz verilen ailenin davranışlarını gözlemleyerek sonuçları rapora döküyormuş. Yetkilinin ifadesine göre, tüm aile bireyleri zehirli gazın etkisi altındayken, ailenin anne ve babasının ölmek üzere olan çocuklarına suni teneffüs yaparak, acı içerisinde çocuklarını yaşatmaya çalıştıklarını açıklamaktaydı!


İnsanı dehşete düşüren, akıl almaz deneylerin yapıldığı Kuzey Kore‘de ki Hoeryong toplama kampına, genelde siyasi suçlular getirilmekte ve kampa giren kişiler ömür boyu çıkamamaktadır. Bazen suçluların ailelerininde getirildiği ve  resmi adı Kwan-li-so olan kampta, yaklaşık 50 bin tutsak bulunduğu söylenmektedir. Ayrıca Kuzey Kore‘de havan topu ile idam serbesttir.

KAYNAK

One comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir