Lee Ailesi

Beğendiysen Paylaş.

Lee (ya da Li) ailesinin kökeni, M.Ö. 2000 yılında yaşamış İmparator Zhuanzu hanedanlığına kadar uzanır. O yıllardaki imparator, yaptıkları çalışmalar ve bağlılıklar nedeniyle bu ailenin Lee soyadını taşıması onurunu verdi.

Lee ailesi, M.S. 618’den 906 yılına kadar süren Tang Hanedanlığı’nın da kurucusu oldular. Onların hanedanlığı döneminde Çinliler, ilk defa kağıt para ile tanıştılar.

Lee ailesi, Asya’nın birçok bölgesine yayılmıştır ve her bölgede mutlaka etkileri vardır. Örneğin yakın tarihten Lee ailesinden 3 lideri tanıyacak olursak;

  1. Hong Kong fiili hükümdarı ve Milyarder Lee Ka-Shing,
  2. Kızıl Çin hükümdarı Lee Peng,
  3. Singapur Başkanı (ve diktatör) Lee Kuan Yew.

Lee ailesi, başta Kızıl Çin olmak üzere Hong Kong, Singapur ve Tavyan’da önemli pozisyonlara sahiptirler ve bu bölgelerin kontrolü tamamen onların elindedir. Hanedan, bu yüzden dünyanın en güçlü ailelerinden biridir. Hatta bu güç, Rockefeller hanedanlığının gücüne yakındır.

David Rockefeller ve Lee Chiang

Çin’de iktidar sahiplerinin varlık içinde yaşadığı herkesin bildiği bir sır. Örneğin Pekin’deki taksi şöförlerinden biri, büyük bir kömür işletmesinin önünen geçerken, burasının Lee Peng (李鹏) ailesine ait olduğunu söylüyor. Wikileaks’in ortaya çıkardığı ABD Dışişleri Bakanlığı’na ait belgelere göre, elektrik sektörü, Lee Peng ailesinin elindedir.

Lee hanedanlığının en yaşlı üyesi olan Lee Peng, 1998 yılına kadar Çin’de başbakanlık yapmıştır.

Lee hanedanlığı, İlluminati ailesinin en acımasız ailelerinden biridir. Bu aile, dünyanın en büyük Deniz Ticaret filosuna sahiptir. Konteyner Taşımacılığı yapan bu büyük gemilerle hem Çin’in hem de Filipinler’in ihraç mallarını dünyanın dört bir yanına taşırlar.

Lee ailesi, ayrıca Çin, Tavyan, Filipinler ve Hong Kong’ta faaliyet gösteren Asya’nın en acımasız ve büyük örgütü olan Triad’ı üyesidir. Triad’ı oluşturan Asyalı aileler, ağırlıklı olarak uyuşturucu kaçakçılığı yapmaktadırlar. Triad’ı oluşturan bu aileler, uyuturucudan gelen kara parayı aklamak içinde sadece kendilerinin kullandığı bir finans ağına da sahiptirler.

Binondo Merkez Bankası olarak bilinen bu banka, Triad’ı yöneten büyük patronlar için kritik önem taşımaktadır. Hesaplara transferler ve finansal işlemler, Hong Kong doları cinsindendir.

Triad grubu, uyuşturucu kaçakçılığını genellikle uluslar arası liman vasıtasıyla yaparlar. Uyuşturucu paketleri, bazen gizli ve içi doldurulmuş oyuncaklar, terlik, plastik ürünler, giysi, video compact diskler, pirinç, tahıl, sardalye ve diğer konserve ile karıştırılır. Bu Çin ve Filipin malları, gümrükten geçerken fark edilmezler.

Vancouver, Barcelona, San Francisco, New York, Londra, Manchester, Amsterdam ve Hong Kong, Triad örgütünün büyük üslerinden bazılarıdır. Bü üslerde kara para, gasp, kumar, fuhuş, uyuşturucu ya da bir kar yapmak için başka bir şekilde yapılır. Triatlar, uyuşturucu ağını oluştururken CIA ile de çalışmaktadır.

İlluminati’nin bir parçası olan Lee ailesinin içinde aynı zamanda hayırsever kişiler de vardır. 1992 tarihli Fortune Dergisi’nin yazdığına göre; Milyarder Lee Ka-Shing, Güney Çin’de Shantau bit üniversite kurulması ve oraya bağlı eğitim hastanesi için 95 milyon ABD doları bağışta bulunmuştur.

Lee Ka-Shing

Dünya çapında yatırımları bulunan Lee Ka-Shing’in mali gücünden bazı örnekler verecek olursak;

  • New York’ta 60 civarında gayrimenkul – 100 milyon dolar.
  • Asya ve Ortadoğu ülkelerine yayın yapab Star TV – 300 milyon dolar.
  • Calgary – Husky Yağ ve Petrol – 1, 5 milyar dolar.
  • Kanada Toranto Bankası – 4, 3 milyar dolar.
  • Vancouver Emlak Geliştirme -2 milyar dolar.
  • Singapur Emlak Geliştirme – 1 milyar dolar.

Yine Fortune Dergisi’nde yer alan başka bir haberde ise Lee Ka-Shing, 1991 yılında yaptığı gayrimenkul alışverişlerinde elde ettiği para, tam 13, 5 milyar dolardır.

Lee Kashing, hiç okula gitmemiş ve kendi kendini yetiştirmiştir. Oğulları ise Stanford’da eğitim görmüştür. Victor, mühendis oldu ve diğer oğlu Richard, bilgisayar bilimleri alanında ihtisas görerek Hong Kong Star TV’yi yönetiyor. Star TV izleyicilerine İsrail’den Endonezya’ya kadar 5 kanaldan yayın yapmaktadır.[1]

Hong Kong’un en ünlü aileleri, Lee Ka-Shing ve Singapur’dan Lee ailesi, dünyanın en önemli hisse senedi alım-satım şirketlerini kontrolleri altında tutmaktadırlar.[2]

Lee’nin aynı zamanda MTV, AT & T, Motorola ve Zaman-Warner ile ortak girişimleri vardır. Lee, en büyük yatırımlarını Vancouver’de yapmıştır. Vancouver, aynı zamanda Triad’ın kalesidir.[1]

Lee ailesi, 1850 yılında tanıştığı Rothschild ailesiyle birlikte Asya’yı kontrol etti. Günümüzde ülkenin en büyük bankaları, en geniş tarım arazileri ve önemli ulaşım ve teknoloji şirketlerinin sahibi Lee ailesidir. Aile, birçok Başkan ve Başbakan çıkardı. Ülkenin en geniş ailesidir. Çin’de ikinci çocuk büyük bir sıkıntı olmasına rağmen, ailenin ortalama evliliklerinden 3 çocuğu vardır. Şirketlerin en önemli pozisyonlarında sadece aile üyeleri yer alır. 3 kuşak sonrasında uzak akraba evlilikleri yaşandı. Bu, ailenin 1850 yılında aldığı bir karardı. Ailenin birçoğunun İngiliz pasaportu vardır.[3]

Genetik Araştırmalar

Lee hanedanı, genetik araştırmalar alanında en ünlü bilim insanlarına imkanlar sağlamıştır. Genetik araştırma, her zaman şeytani hiyerarşinin ilgi alanı olmuştur.

Sesli Makale – İlluminati’nin Çin’deki Uzantısı Li Ailesi Türkiye’de

Fakir Çinli Liman Devi

1928 yılında Çin’in güneydoğusunda bir kıyı şehri olan Chiu Chow’da doğan Lee Ka-Shing, Çin’deki iç savaş döneminde ailesi ile birlikte Hong Kong’a taşındı. Küçük yaşta babasını tüberkülozdan kaybeden Lee Ka-Shing, ailesinin sorumluluğunu üstlenerek evin geçimini sağladı.

İş dünyasına Chenung Kong şirketini 1950 yılında 22 yaşında iken kurarak girdi. 1972 yılında Hong Kong Stok, 1979’da Hutchison Whompoa ve Hong Kong Electric Şirketi’ni faaliyete geçirdi. 1985 yılında şirketlerini ilk göz ağrısı olan Chenung Kong Holding bünyesinde topladı.

Bugün beş kıtada 18 ülkede 44 liman işleten bir dev olarak karşımıza çıkan Cheung Kong Holding iştiraki Hutchison Whompoa, Akdeniz çanağında Uzakdoğu’daki Singapurlu rakibi PSA karşısında ayakta durmak için 2007 yılında Türkiye’nin en büyük ihracat limanı ve Doğu Akdeniz’in en önemli limanları arasında gösterilen İzmir Limanı’nın işletim hakkını 1 milyar 275 milyon ile kazandı.[1] Böylece, İllüminati’nin en güçlü ailelerinden Lee ailesi de, Rockefeller ve Dupont’tan sonra Türkiye’ye girmiştir.[5]

Bruce Lee, illuminati, i was used, illuminati is real

Bruce Lee ve Oğlu Brandon Lee’nin Şüpheli Ölümleri

20 Temmuz 1973 akşamı, dövüş sanatları ustası Bruce Lee, eşiyle dışarı çıkmak üzereyken başının çok ağrıdığını söyleyerek eşinin verdiği baş ağrısı ilacını aldı ve biraz dinlenmek için yatağa uzandı. Bruce Lee, bir daha uyandırılamadı. Alerjik bir reaksiyon, beyninin şişmesine neden oldu ve 32 yaşında “beyin ödemi” sonucunda öldü. Bir kung-fu klasiği olan “Enter the Dragon”, bir ay sonra gösterime girdi.

Ölümünden çok az zaman önce Bruce Lee, doktora görünmüş ve doktor Lee’nin 18 yaşındaki gencin vücuduna sahip olduğunu söylemişti. Hayli sağlıklıydı.

Olaydan sonra Lee hanedanının yönettiği mafya grubu Triad’ın dövüş sırlarını açığa vurduğu gerekçesiyle Bruce Lee’yi öldürdüğü iddiaları konuşuldu.

3 Nisan 1993’te Bruce Lee’nin tek oğlu Brandon Lee, “The Crow” filmi için canlandırdığı karakterin vurulması gerektiği bir sahne çekiyordu. Sahne ekibi, olaydan bir gün önce silahın namlusuna itilen “gerçek bir mermi’yi gözden kaçırmıştı. Silah ateşlendiğinde Brandon Lee, daha 28 yaşındayken hayatını kaybetti ve babası Bruce Lee’nin yanına gömüldü. Bu esrarengiz ölüm, Bruce Lee’nin ölümüyle ilgili yazılan senaryolarla birleşince efsaneyi daha da büyüttü. Son filmi “The Crow’da sık sık Illuminati sembollerine rastladığımız Lee’nin de babası gibi Illuminati’ye kurban gittiğine inanılıyor.

Hong Kong, Çin ve Tayvan’daki eğlence endüstrisiyle bağlantılı olan organize suç örgütü Triad, hem Bruce hem de Brandon Lee’nin öldürülmesinde en büyük şüpheliler. Triad, filmlerinde çalışmayı reddettiği için Bruce Lee’ye kızdı ve oğlu Brandon’a karşı bir kin tuttu. Onun “Dim Mak” (Ölüm Dokunuşu) gibi dövüş sanatı sırlarını Batılılara öğretmesi cezalandırıldı.[6]

Kaynaklar

[1] Ali Kuzu, “Dünyanın Derin Devleti İlluminati”, Kariyer Yayıncılık, İstanbul 2015, s.95-97.
[2] Özgür Ateş, “Aile Şirketlerinde Süreklilik ve Değişim Anlayışı” (doktora tezi), Ankara Üniversitesi, İşletme Anabilim Dalı, Ankara 2003, s.87.
[3] Ergün Diler’in 12 Nisan 2017 tarihli Takvim Gazetesi’nde yayınlanan “Geniş Aile” başlıklı köşe yazısı.
[4] Fritz Springmeier, “Bloodlines of the Illuminati”, ISBN13: 9780966353358, Published 2002 by Westminster, CO, Ambassador House.
[5] Star Gazetesi yazarı Aziz Üstel’in 1 Aralık 2016 tarihli “İllüminati’nin Çin’deki uzantısı Lee Ailesi Türkiye’de” başlıklı köşe yazısı.
[6] “Bruce and Brandon Lee- curse or planned murders?”, https://www.wattpad.com/27272654-strangest-mysteries-of-the-world-and-beyond-bruce (İngilizce)

7) https://www.gizliilimler.org/Lee-Ailesi.htm

One comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir