ÖZDEMİR BAYRAKTAR – İHA-SİHA

Selçuk Bayraktar’ın babası Özdemir Bayraktar üniversiteden Erbakan Hoca’nın öğrencisiydi. Refah Partisi’nde görev almıştı. Erbakan Hoca ile sürekli görüşür ve yeni teknolojileri planlarlardı. 2018’de medyaya gizli fotoğraflar düştü. Burası önemliydi.

Erbakan Hoca sürekli İHA ve SİHA’ların üretildiği fabrikaya gidip çalışmaları kontrol edip bilgiler veriyormuş. Şuan İsrail, ABD, Rusya ve PKK’ya en büyük engel olan İHA’ların yapımında Erbakan Hoca’nın rolü ortaya çıkmıştı. Hoca daha 1993’te İHA-SİHA’ları şöyle anlatmış bakın:

“Teknoloji ile şu mümkün. Ben şimdi bu masada oturuyorum. Şurada bir düğmeye basıyorum. İstanbul Havaalanından pilotsuz bir uçak havalanıyor. Bu uçağın gördüğü ne varsa bende önümdeki ekranda görüyorum. Ve önümdeki düğmeye basıp füze atıyorum. Oturduğum yerde yapıyorum”

Erbakan Hoca, 2009’da Erdoğan’la dünür olan Bayraktar ailesinin sahibi olduğu Baykar Makina’ya yaptığı gizli ziyarette şirketin anı defterine, “Şahsiyetli müessese” yazarak imza atar. İşte o el yazısı. Hoca, Özdemir Bayraktar ile ta o zamandan büyük projelerin içindeydi.

İHA-SİHA’lar üretilmeden önce İsrail’den HERON alıyorduk. Heron görüntüleri Genelkurmay’a bir iki saat geç veriyordu. Nedeni sonra ortaya çıktı. Heronlar aldıkları görüntüleri önce İsrail’e ulaştırıyor, İsrail’de görüntüleri kesip biçerek bize teslim ediliyordu. Aldattılar.

Daha kötüsü oldu. Heronlar aynı zamanda Türk askerlerinin yerlerini de görüyor PKK’ya görüntüleri verip kaçmalarını ya da askerimize saldırmalarını sağlıyordu. Askerimizin nerede olduğunu ve geçeceğini bilen PKK birçok askerimizi öldürüp rahat pusu kurdu.

Heronların bize verdiği görüntülerde PKK’lıların yerlerini keserek veriyordu. Veya yanlış yerleri veriyordu. Uçaklarımız hep boş yerleri bombalıyor ve PKK ile gerçek bir mücadele olmuyordu. PKK İsrail işbirliği vardı. Lakin Özdemir Bayraktar İHA’lar ile buna darbe vurdu.

Dönemin Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, şöyle dedi: “İsrail’den satın aldığımız Heronlar TSK’ya yanlış istihbarat verdi. Kullanımını İsrail’den gelen mühendisler yaptı, istihbaratı onlar üretti. Sonradan çoğunun yanlış olduğunu, dağı taşı boşa bombaladığımızı anladık”

Kendi İHA ve SİHA’larımızı yapıp havalandırınca son 5 yılda terörle mücadelede büyük başarı elde edildi. PKK’nın beli kırıldı. Heronlar gidince PKK’nın yol kenarlarına mayın döşeme yoluyla yaptıkları saldırılar bıçak gibi kesildi. PKK kan kaybetti.

2013’ten bu yana tüm kritik karakollarda mini İHA üsleri kuruldu. Kurulumlarda ve eğitimlerde Selçuk Bayraktar bizzat bulundu. Artık karakollar İHA görüntüleriyle PKK tehdidini engelliyor. PKK kıpırdanamaz hale geldi.

Fransa SİHA-İHA’ları Afrika’daki sömürgeleri için tehlike olarak görüyor. İsrail, Selçuk Bayraktar’a yönelik karalama kampanyası başlattı.Batı medyası “Erdoğan ile damadını da indireceğiz” tehdidinde bulunuyor. 2013’ten sonra Batı medyasında Erdoğan’ı öven hiç haber yok.

Selçuk Bayraktar aşırı Erbakan hayranı. 2014’te geliştirilen İnsansız Hava Aracının kuyruk numarasına “TC:ERB:ERBAKAN” yazdıracaktı. Ve bu İHA aracını sosyal medyada paylaşıp “Ömrünü Türkiye’mizin kalkınma mücadelesine adadı. Mekanın cennet olsun Erbakan Hocam…” yazacaktı.

İHA ve SİHA’nın girdiği yerde bir anda bölgesel dengeler değişiyor. Hâkim güçler bile değişiyor. Düşman bir anda pes edip Türkiye ile anlaşmak için masaya oturmaya karar veriyor. SİHA’lar Akdeniz’e indi. Akdeniz’de petrol ve deniz anlaşmaları, enerji politikaları değişti.

SİHA’lar Suriye ve Irak’a girince Rusya ve ABD politikalarını değiştirmek zorunda kaldı. Esed ve Rusya derin bir şok yaşadı. Libya çöllerinde Hafter güçleri ve yandaşları SİHA’lar için “bir anda ortaya çıkıp yerle bir eden hayalet ve cin” olarak bahsediyorlar.

Bu efsane aşiretler arasında yayılıyormuş.Bu durum, bazı aşiretleri Mehdi’nin ordusunun geldiğini düşünmeye sevketmiş.Çölün içinden bir anda görünmeyen bir kartalın çıkıp Hafter güçlerini yok ettiği çocuklar arasında yayılıyormuş.Ömer Muhtar’ın ruhunun geldiği söyleniyormuş.

Selçuk Bayraktar 15 yılda savaş uçaklarının pilotsuz yönetileceğini, bunun çalışmalarına başladıklarını söyledi. “Yeter ki bir zamanlar ilk Türk uçağını yapan Vecihi Hürkuş, ilk uçak fabrikasını kuran Nuri Demirağ’a olduğu gibi önümüz kesilmesin” dedi.

Özdemir Bayraktar, Tayyip Erdoğan’la yakın arkadaş. Özdemir Bey “Tayyip” diye hitap edecek kadar yakın. Erdoğan da ona “Ağabey” diyordu. Dünür olmadan önce de o denli yakınlardı. İHA-SİHA konusunda Erdoğan’ın önemli desteği vardı. Erdoğan tehtitlere karşı kendini siper etti.

Selçuk Bayraktar babası için şunu diyecekti: “Babam bize hep çalışkan ve ahlaklı olmayı, dürüstlüğü öğretti. Havacılık sevdasını da mühendisliğe tutkuyu da ondan aldık. Hâlâ gece gündüz demeden fabrikada bizimle çalışmaya devam ediyor, hâlâ bize yol gösteriyor”

Özdemir Bayraktar Türkiye’ye büyük bir zenginlik bırakıp gitti. Allah ondan razı olsun. Alıntı:

@mustafa_guldag

Visited 4 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir