Pedofiliden Yasak İlişkilere: İngiliz Kraliyet Ailesinin Ses Getiren Skandalları

Her adımları ilgiyle takip edilen İngiliz kraliyet ailesini sizler için araştırdık. İşte pedofiliden yasak ilişkilere kraliyet ailesinin skandalları..

Hemen hemen her çocuk, prens ve prenses hikayeleriyle büyür. Kraliyet aileleri, lüks saraylar, yönetilecek topraklar ve savunulacak sınırlar… Tüm bu fikirler zihnimizde büyülü bir tablo canlandırır. Oysa gerçekler göründüğü kadar büyüleyici değildir. Skandallarıyla gündeme gelen İngiliz kraliyet ailesini sizler için araştırdık. Pedofiliden evlilik dışı ilişkilere, bu skandalları öğrendiğinizde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. İşte yüzlerce yıldır attıkları her adımla gündeme gelen İngiliz kraliyet ailesi ve skandalları…

Kral VIII. Edward hayatının aşkıyla evlenmek için tahttan feragat etti

Kral Edward, Wallis Simpson ile evlenme kararını duyurduğunda bu durum dine hakaret olarak görüldü. Zira Wallis Simpson, iki kez evlenip boşanmış sosyetik bir kadındı. Edward, taç giyme töreninden beş ay önce tahttan feragat etti ancak kilise bu evliliği yasakladı. Bu olayla birlikte tarihin tüm akışı da değişmiş oldu. VIII. Edward’ın tahttan çekilmesiyle henüz 10 yaşında olan küçük kardeşi VI. George tahta geçti, yani II. Elizabeth’in babası.

Kraliçenin küçük kız kardeşi Prenses Margaret, ailenin “sorunlu” çocuğu olarak görülüyordu

II. Elizabeth’in kız kardeşi Margaret, kraliçenin aksine hiç de sakin biri değildi. Kendisi sigaraya ve alkole oldukça düşkündü. Otoriter tavrı, asi kişiliği ve açık sözlülüğü kraliyet ailesi için daima bir endişe kaynağıydı. Partilerde sosyalleşiyor ve kraliyet protokollerine meydan okuyordu. Sorunlu evliliği ve tartışmalı aşk ilişkileri daima bir dedikodu kaynağıydı.

Prens Charles ve Prenses Diana’nın nişan görüşmeleri tam bir kabustu

skandalları

İkilinin evliliği tüm dünyada ilgi gördü. Kraliyet ailesinin seçkin bekarı Charles, genç ve güzel Diana ile evleniyordu. Elbette yüzyılın düğünü olacaktı! Üstelik halk Diana’ya bayılmıştı. Görüşmeler esnasında muhabirlerden biri çifte aşık olup olmadıklarını sordu. Diana hızla evet yanıtını verse de Prens Charles umursamaz bir şekilde soruyu geçiştirdi. 19 yaşındaki Diana nişanlısının bu duygusuzluğundan utanmış hatta kırılmıştı. Röportajları izleyen herkes durumu farkına vardı.

Prens Charles ve Camilla’nın telefon görüşmeleri sızdırıldı

skandalları

Prens Charles ve Diana’nın evliliği bittikten kısa bir süre sonra prensin Camilla ile olan telefon görüşmeleri ortaya çıktı. Tüm konuşmalar detaylı bir şekilde internete yüklendi. Bu görüşmelerde prens, Camilla’ya pantolonun içinde yaşamak istediğini anlatıyordu. Hatta imkanı olsa Camilla’nın içerisinde yaşamak için bir tampona dönüşebileceğini söylüyordu. Bu skandal telefon görüşmesi prensin Diana ile paylaştığı kaotik evlilik hakkında da ipuçları veriyordu.

Prenses Diana, BBC’ye verdiği bir röportajda prensle olan evliliği hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu

skandalları

Prens Charles’tan ayrıldığında 35 yaşında olan Diana, Martin Bashir ile oldukça samimi bir röportaj yaptı. Bu röportajda doğumun ardından yaşadığı depresyondan, bulimiadan ve kendine zarar verme düşüncelerinden bahsetti. Evliliğinde ne kadar yalnız olduğunu aktardı. Zira Charles, Diana ile olan evliliği boyunca Camilla’ya aşıktı. Diana da bunu doğruladı ve bu evlilikte üç kişi olduklarını söyledi. Bu sansasyonel röportaj dünyanın dört bir yanından takip edildi.

Prens Harry, Vegas’ta çıplak görüntülendi

skandalları

2012 yılında The Sun gazetesi prensin Las Vegas’ta çekilen çıplak görüntülerini yayınladı. Kraliyet ailesi mahremiyetleri ihlal edildiği için gazeteyi uyardı. Ancak bu uyarı pek de etkili olmadı. Zira kraliyet üyelerinin özel hayatı ilk defa kamuya ifşa edilmiyordu. Prenses Diana da tüm hayatı boyunca kameralarla mücadele etti. Bu tatsız olaydan birkaç yıl sonra başka bir dergi, Düşes Kate Middleton’ın güneşlenirken çekilmiş üstsüz fotoğraflarını yayınladı. Dava edilen dergi yüklü bir miktar tazminat ödemek durumunda kaldı.

Prens Harry ve Meghan Markle, kraliyet ailesi ile yollarını ayırdı. Bu ayrılıkla ilgili Oprah Winfrey’e samimi açıklamalarda bulundular

Kraliyetten gelen baskılar sonucunda yıpranan ikili, şok edici bir kararla kraliyet görevlerinden vazgeçti. Oprah Winfrey’e konuşan çift kraliyet yaşamındaki ırkçılıktan, dışlanmadan ve toksiklikten bahsetti. Meghan ayrıca monarşinin bir parçası olduğu süre boyunca kendini yıpratan düşüncelerle boğuşmak zorunda olduğunu itiraf etti. Bu şok edici röportaj, Diana’nın 1995’te verdiği BBC röportajını hatırlattı.

Kraliçe Elizabeth’in oğlu Prens Andrew’in hüküm giymiş bir seks suçlusuyla olan arkadaşlığı herkesi ayağa kaldırdı

Jeffrey Epstein, dünyanın dört bir yanında tanınan bir seks suçlusu. Prens, Epstein ile yakın ilişkilere sahipti. Hatta iddialara göre Epstein tarafından kaçırılan küçük çocuklarla o da birlikte oldu! BBC’ye verdiği bir röportajda prens, Epstein ile olan dostluğundan hiç pişmanlık duymadığını belirtti. Elbette bu röportaj oldukça tepki çekti ve prens 2019 yılında tüm kamu görevlerinden alındı.

Kaynak: 1

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir